REKLAMA
Znaleziono 1117 wyników
Ghelamco Poland podsumowuje 2024 rok i snuje plany na 2025artykuł
Pokaż artykuł
Ghelamco Poland podsumowuje 2024 rok i snuje plany na 2025
Dla Ghelamco, lidera rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, rok 2024 stanął pod znakiem rekordowej w skali całej Europy transakcji sprzedaży biurowca Warsaw UNIT oraz największej umowy najmu na polskim rynku biurowym od 2022 roku. Deweloper oddał też do użytku i w pełni skomercjalizował warszawski biurowiec VIBE, zapowiedział nowe inwestycje na stołecznym i gdyńskim rynku nieruchomości, a także odnotował satysfakcjonujące wyniki sprzedaży w swoich projektach mieszkaniowych. W tym roku Ghelamco zapowiada kolejne inwestycje biurowe i mieszkaniowe, a także ukończenie flagowego projektu w Warszawie: 174-metrowego wieżowca The Bridge.
W Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim – rozwija się najnowocześniejszy ośrodek tenisowy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim – rozwija się najnowocześniejszy ośrodek tenisowy w Polsce
W Kozerkach – niewielkiej miejscowości pod Grodziskiem Mazowieckim – rozwija się najnowocześniejszy ośrodek tenisowy w Polsce. Akademia Tenisowa Tenis Kozerki właśnie ogłasza otwarcie – wartej ponad 32 mln złotych – najważniejszej części inwestycji. Na tym jednak nie koniec, ponieważ celem projektu jest stworzenie kompleksowego ośrodka, który stanie się kolebką polskiego tenisa i gwarantem sukcesu kolejnych pokoleń zawodników.
Firma Victaulic powiększa wynajmowaną powierzchnię w kompleksie GLP Poznań Airport Logistics Centreartykuł
Pokaż artykuł
Firma Victaulic powiększa wynajmowaną powierzchnię w kompleksie GLP Poznań Airport Logistics Centre
GLP podpisała umowę z firmą Victaulic, która wynajęła 7,5 tys. mkw. powierzchni w najnowszym budynku parku magazynowego GLP przy poznańskim lotnisku Ławica.
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejny ważny ośrodek badawczo-rozwojowy. Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został uroczyście otwarty. Było symboliczne przecięcie wstęgi, prezentacja jednostek wchodzących w skład CIT, spotkanie z przedsiębiorcami oraz premiera promującego centrum filmu.
[podkarpackie] Kierowcy na Podkarpaciu pojadą nowym odcinkiem A4artykuł
Pokaż artykuł
[podkarpackie] Kierowcy na Podkarpaciu pojadą nowym odcinkiem A4
27 maja 2013 roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zezwalającą na oddanie do r...
Polski przemysł meblarski traci na konkurencyjności. Coraz więcej mebli trafia na krajowy rynek z zagranicyartykuł
Pokaż artykuł
Polski przemysł meblarski traci na konkurencyjności. Coraz więcej mebli trafia na krajowy rynek z zagranicy
Pozycja polskiego przemysłu leśno-drzewnego rosła systematycznie przez ostatnie kilkanaście lat. Obecnie Polska jest wśród liderów w produkcji i eksporcie okien, podłóg czy mebli z drewna w Europie. Mniejsza dostępność krajowego surowca, eksport z Chin i Wietnamu oraz wysokie koszty pracy i energii sprawiają jednak, że spada konkurencyjność polskich producentów – podkreśla branża i dodaje, że ceny drewna w Polsce należą do najwyższych w Europie. Dlatego też apeluje o stabilność i jasne reguły w zakresie ustalania cen sprzedaży drewna przez Lasy Państwowe.
Rohlig Suus Logistics stawia na Bydgoszczartykuł
Pokaż artykuł
Rohlig Suus Logistics stawia na Bydgoszcz
Największy polski operator logistyczny w Europie Centralnej, firma Rohlig Suus Logistics uruchamia od sierpnia 2022 r. nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając dwukrotnie swoją dotychczasową zdolność operacyjną w regionie. Nowy magazyn to ponad 12 tys. mkw. powierzchni wybudowanych z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem środowiska.
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnięartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnię
Stoen Operator, ORLEN Termika i miasto stołeczne Warszawa podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie nowych inwestycji w stołeczną infrastrukturę energetyczną. Potwierdziły tym samym plany budowy nowoczesnej rozdzielni 110 kV i 220 kV przez stołecznego operatora systemu dystrybucyjnego oraz bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Siekierki przez spółkę z grupy ORLEN.
Podkarpacie największym beneficjentem Funduszy Szwajcarskich. Ponad 236 mln zł dla Jasła, Jarosławia i Krosnaartykuł
Pokaż artykuł
Podkarpacie największym beneficjentem Funduszy Szwajcarskich. Ponad 236 mln zł dla Jasła, Jarosławia i Krosna
Kolejne trzy miasta podpisały umowy o dofinansowanie projektów z Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. To zielone światło dla inwestycji, na które ich mieszkańcy czekają od lat. Jarosław przeprowadzi m.in. termomodernizację szkół i wybuduje nową kładkę na Sanie. W Jaśle powstanie zakład leczniczy dla seniorów i przewlekle chorych, natomiast Krosno kupi osiem autobusów elektrycznych i uruchomi Centrum Aktywności Społecznej dla seniorów.
Hoffmanowej 8ainwestycja
Pokaż inwestycję
Hoffmanowej 8a
Rzeszów, Pułaskiego, Hoffmanowej 8a
Tak będzie wyglądała nowa siedziba Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tak będzie wyglądała nowa siedziba Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej [WIZUALIZACJE]
Znamy zwycięzców konkursu miasta Bielsko-Biała i bielskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana z oddziałem Książnicy Beskidzkiej dla dzieci i młodzieży oraz tzw. zieloną biblioteką w Bielsku-Białej. Na konkurs wpłynęły 33 prace.
Za ponad 100 mln zł we Wrocławiu powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieżyartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 100 mln zł we Wrocławiu powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży
Ponad 104 miliony złotych będzie kosztowała budowa centrum zdrowia psychicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycję sfinansują wspólnie samorząd województwa, sam szpital oraz w dużej mierze Unia Europejska. Dziś marszałek Paweł Gancarz oraz Jarosław Rabczenko, członek zarządu województwa podpisali umowę na dofinansowanie budowy nowej placówki w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska.
Nowe, duże centrum dystrybucyjne Frigo Logistics pod Warszawą gotoweartykuł
Pokaż artykuł
Nowe, duże centrum dystrybucyjne Frigo Logistics pod Warszawą gotowe
Zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji Frigo Logistics w Polsce. W Nowym Dworze Mazowieckim pod Warszawą powstało jedenaste centrum dystrybucyjne tej firmy w naszym kraju. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Kajima Poland.
12 mln zł na dolnośląskie zabytkiartykuł
Pokaż artykuł
12 mln zł na dolnośląskie zabytki
Samorząd Województwa Dolnośląskiego prowadzi nabór wniosków o dotacje na prace przy zabytkach. W puli znalazło się 12 mln zł, czyli o 20 procent więcej niż w ubiegłym roku. O wsparcie mogą ubiegać się zarówno samorządy, organizacje pozarządowe, jak i prywatni właściciele obiektów wpisanych do rejestru zabytków.
Duża inwestycja CML Logistic w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Duża inwestycja CML Logistic w Legnicy
W Legnicy powstanie nowy, duży kompleks magazynowo-usługowo-produkcyjny. Swoją inwestycję w tym dolnośląskim mieście zrealizuje firma CML Logistic Kłapiński Sp. k. z Wrocławia.
Park handlowy Ostrowiec Świętokrzyskiinwestycja
Pokaż inwestycję
Park handlowy Ostrowiec Świętokrzyski
Ostrowiec Świętokrzyski, Chrzanowskiego
Polska firma z branży HVAC i instalacji przemysłowych inwestuje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży HVAC i instalacji przemysłowych inwestuje w Głogowie
Kolejna inwestycja z decyzją o wsparciu udzielonemu przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., w ramach Polskiej Strefy Inwestycji trafia do Surus S.C. z Głogowa – specjalisty w branży HVAC i instalacji przemysłowych, projektującego systemy klimatyzacji dla maszyn pracujących w trudnych warunkach m.in. w górnictwie i budownictwie. Firma współpracuje także z KGHM Polska Miedź S.A.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie prowadzone są trzy inwestycje warte łącznie 120 mln złartykuł
Pokaż artykuł
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie prowadzone są trzy inwestycje warte łącznie 120 mln zł
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie prowadzi trzy duże inwestycje. Największa to budowa budynku zabiegowo-anestezjologicznego o wartości 83 mln zł. Dwie pozostałe inwestycje dotyczą gruntownej modernizacji szpitalnej kuchni oraz pralni. Wyniosą łącznie 36,9 mln zł.
Polska firma inżynierska AURO, specjalizująca się w automatyce i robotyce, inwestuje w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma inżynierska AURO, specjalizująca się w automatyce i robotyce, inwestuje w Legnicy
AURO, firma inżynierska specjalizująca się w automatyce i robotyce, umacnia swoją obecność w Legnicy. Przedsiębiorstwo właśnie otrzymało wsparcie z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu m.in. przeniesie działalność do nowoczesnej hali, dostosowanej pod bieżące potrzeby produkcyjne oraz zakupi nowoczesne wyposażenie stanowisk, co zwiększy skalę działalności firmy. Nowa lokalizacja o powierzchni 500 mkw. zostanie dostosowana i wyposażona do potrzeb działalności w 2023 roku.
W Porcie Szczecin powstanie uniwersalny terminal przeładunkowyartykuł
Pokaż artykuł
W Porcie Szczecin powstanie uniwersalny terminal przeładunkowy
Kolejna firma zdecydowała się zainwestować na terenie szczecińskiego Portu. Powstanie nowy uniwersalny terminal przeładunkowy. Umowa na dzierżawę działki sąsiadującej z nowym Nabrzeżem Norweskim na Ostrowie Grabowskim podpisana.
REKLAMA